Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Odświeżanie wartości zmiennych globalnych wyświetlanych w gui


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Gui mojego programu jest ustawione tak, by w niczym nie przeszkadzało i było cały czas na wierzchu. Ma ono również wyświetlać wartości zmiennych globalnych, które podczas pracy się zmieniają. I tu mój problem, zaimplementowałem to tak, że wyświetla startowe wartości, lecz nic ich nie odświeża i zostają bez zmian przez całą pętlę programu. Jest na to jakaś rada ?

 

Zrobiłem tak, ale nie działa ( button refresh ) :

 

 Case $Button2
  $Label19=$eqlimit
  $Label12=$timer
  $Label14=$gemcounter
  $Label11=$round
  $Label15=$bluecounter
  $Label13=$rarecounter

Opublikowano

wydaje mi się ,że wystarczy przerysowanie danego obiektu.

Dla przykladu masz label ktory wyswietla zmienna $x. zwiekszasz jej wartosc o 10. Po zwiekszeniu uzyj guictrlsetdata($label, $x) i gotowe :)

Opublikowano

Problem jest taki, że tego nie wykorzystam za pomocą case. A brak wielowątkowości niestety boli ;/ Chyba zrobię nową funkcję, która będzie wywoływała funkcje przez ciebie podane, w kluczowych momentach pracy programu :)

Opublikowano

While True
Switch GuiGetMsg()
// ......
EndSwitch
__zupdateuj_wartosci();
WEND

Func __zupdateuj_wartosci()
  GuiCtrlSetData($label1, $wartosc_label_1)
  GuiCtrlSetData($label2, $wartosc_label_2)
  // .... 
EndFunc

 

Wielowątkowość absolutnie nie jest tutaj do niczego potrzebna.

Jeśli uważasz inaczej, zawsze możesz skorzystać z Timer'ów albo AdLibRegister.

Ta sygnatura jest pusta.

Opublikowano

Jeśli uważasz inaczej, zawsze możesz skorzystać z Timer'ów albo AdLibRegister.

To także nie działa jak powinno xD

 

A tak z ciekawości się was spytam wiecie coś na temat wprowadzenia wielowątkowości do Au3?

Czemu jej nie wprowadzają ?

Mają zamiary wprowadzić ?

Opublikowano

To działa dokładnie tak jak powinno.

 

Wielowątkowości nie ma i nigdy nie będzie.

W 90% przypadków jej rzekoma "potrzeba" rodzi się ze złego zaprojektowania aplikacji/skryptu.

Ta sygnatura jest pusta.

Opublikowano

Dlaczego nigdy nie bedzie?

Kiedyś potrzebowałem pobrać dużo plków na raz - brak wielowątkowości uniemożliwił zrobienie tego w rozsądnym czasie :(

Zamykam temat, bo autor nie trzyma poziomu.

....

Polityka forum zakazuję nam zamykać tematy, tylko dlatego, że są na niskim poziomie.

I lold.
Opublikowano

W 90% przypadków jej rzekoma "potrzeba" rodzi się ze złego zaprojektowania aplikacji/skryptu.

No nie mów że w np bocie do Tibi nie jest potrzebna wielowątkowość ;)

Opublikowano
No nie mów że w np bocie do Tibi nie jest potrzebna wielowątkowość ;)

 

może podrzuć jakoś więcej informacji, gdzie ta wielowątkowość jest potrzebna, bo nie wiem jakie funkcje ma bot do tibi

Opublikowano

 

 

1. ALARMY

1.1. Gdy:

- Gracz na ekranie

- GM na ekranie

- Monster z poza listy target na ekranie

- Specjalny Monster (lista do donania np. czekajac na resp bossa/faraona itd.)

- x osoba z vip list online (name)

- nasza postac poruszy sie

- zostaniemy zaatakowani

- zostaniemy zatakowni przez gracza

- gdy nie ruszamy sie przez (czas)

- zginiemy

- utracone połączenie

- freez (czas)

- stamina nizsza niż (czas)

- brak blank runek

- brak x itemu (id)

- brak amunicji

- awans (lvl,mlvl, skille, achivment)

- atak przez monstera z poza targetingu

- brak jedzenia (id)

- cap nizszy niż (liczba)

- soul point nizszy niz (liczba)

- hp nizsze niz (liczba /%)

- mana nizsza niz (liczba /%)

- gdy nie ma x monstera (np. slime/monk | ilość monsterów)

- msg

- msg priv

- informacja o najezdzie

- player z skullem na ekranie

- player z czarnej listy na ekranie

 

 

1.2. wykonaj akcje:

- zrob zdjecie

- play sound

- speach tekst

- miganie klientem

- zatrzymaj funkcje bota

- rozlacz klienta

- napisz priv msg do (wywyła wiadomość typu nazwa zdarzenia plus ew. nazwa charaktera/monstera ktory nas atakuje do podanej postaci)

- przycisk wlacz atywny alarm/nie aktywnt alarm (opcja przyda sie do actionow w cave bocie gdy tylko w pewnym czasie potrzbujemy by dany alarm byl wlaczony)

 

1.3. Biała Lista. (Name character)

1.4. Czarna Lista. (Name character)

 

 

 

2. LECZENIE

-gdzy x hp i y many to uzyj (spell,runka,potion plu small potiony z rookgardu)

A) x i y moze byc w ilosci i w procentach

B) dodatkowe zalozenie typu paraliz

c) Szybkość spamu

d) piorytet uzycia

 

3. MANA RESTORE

- gdy mana ponizej X to uzywaj potiona do y many.( liczba lub %)

 

4.Mana Traning

-do full x gdy przekroczy ta wartosc lub bedzie rowny uzyj spellu (gdy bedzie brakowalo do pelej many 4 punktow lub mniej to uzywa danego spella by spalić mane)

 

5.Hotkeye

 

 

Lista Stałych -

Lista Cavebot -

 

Skrypt - W tym miejscu wklejamy po prostu skrypt do

Hotkey'a którego chcemy używać. Przykładowy skrypt wygląda tak:

 

 

Klawisz główny - włączymy/wyłączymy to podejemy klawiszy by wlaczyc dzialanie.

Klawisz combo - Jest to drugi klawisz który będzie

dodatkowo wymagany do włączenia/wyłączenia danego Hotkey'a.

 

Uruchomiony - Określa czy w danej chwili Hotkey ma być

 

włączony (gdy tak) lub wyłączony (gdy nie).

Opcja ta jest dostępna tylko w przypadku Hotkey'ów Stałych i Cavebot

 

Warunki Hotkey - Określa czy klient Tibii musi być 'na

wierzchu' aby móc aktywować/dezaktywować Hotkeye za pomocą klawiszy.

 

Domyślny Priorytet Wydarzenia

Tutaj określamy w jakim stopniu funkcje które działają za pomocą Hotkey'ów mają

być ważniejsze niż inne funkcje bota.

 

 

 

 

6.Wyświetlacz czyli HUD

 

 

 

Tutaj możemy ustawić różne informacje które mają być wyświetlane w formie np.

tabeli na ekranie.

 

Lista Wyświetlaczy - Tutaj mamy listę aktualnie dodanych

przez Nas opcji HUD.

 

Skrypt - W tym miejscu wklejamy skrypt dla danej opcji

HUD. Przykładowy skrypt wygląda tak:

 

 

Częstotliwość Odświeżania - Określa czas (podany w ms,

1000ms = 1 sekunda) co jaki odświeżane mają być informacje z danej opcji HUD.

 

Uruchomiony - Określa czy dana opcja HUD ma być

uruchomiona (gdy tak) czy wyłączona (gdy nie).

 

Polityka Wyświetlaczy - Określa czy i kiedy mają być

pokazywane opcje HUD.

 

Pokaż jeżeli skupiony - Opcje HUD będą wyświetlane tylko

gdy dany klient Tibii jest akurat 'na wierzchu'.

 

Ukryj wyświetlacze - Opcje HUD nie będą wyświetlane.

 

Pokaż wyświetlacze - Opcje HUD bedą widoczne bez względu

na to czy na pierwszym planie mamy aktualnie włączonego klienta Tibii czy np.

przeglądarkę.

 

 

 

7.Sterowanie

 

 

Klawiatura - Tutaj mamy do wyboru opcje dotyczące

sterowania klawiaturą.

 

Tryb Klawiatury - Opcja Kontroluj klawiaturę

spowoduje, że bot będzie sterował klawiaturą identycznie jak normalny gracz

natomiast opcja Symuluj klawiaturę powoduje, że bot symuluje ruchy

wykonywane przez klawiaturę.

Uwaga - Gdy mamy ustawioną opcję "Kontroluj klawiaturę" trzeba pamiętać o

tym, że aby bot działał klient Tibii musi być "na wierzchu" w związku z czym

nie możemy w czasie botowania przeglądać internetu/grać w inne gry itp.

Polityka Ctrl Shift - Odpowiada za "puszczanie" przez

bota klawiszy Ctrl i Shift i za czas przez który klawisz ten ma być wciśnięty.

Bot używa tych klawiszy do różnych funkcji.

(zauważyłem, że gdy gram np. w Team Fortress 2 to co jakiś czas kucam co

świadczy o tym, że bot właśnie kliknął/zasymulował wciskanie klawisza Ctrl)

Czas Oczekiwania Pisanie - Jest to czasowa przerwa

pomiędzy wpisywaniem kolejnych liter w przypadku rozmowy z Npc.

(opcja ta dotyczy tylko i wyłącznie Cavebot'a i ew. respondera)

Czas Oczekiwania Wciskanie - Jest to czasowa przerwa

pomiędzy 'klikaniem' przez bota hotkey'ów lub innych klawiszy.

 

Mysz - Tutaj mamy do wyboru opcje dotyczące sterowania

myszką.

 

Tryb Myszy - Gdy mamy ustawioną opcję "Kontroluj

mysz/zezwól" bot będzie kontrolował myszką jak każdy normalny gracz lecz gdy

użytkownik bota nią poruszy bot się nie sprzeciwi i zaczeka aż wykona on to co

chciał zrobić, opcja "Kontroluj mysz/odmów" różni się od poprzedniej tym, że

gdy użytkownik bota poruszy muszą bot będzie mu uporczywie sprzeciwiał i

próbował wykonać swoją powinność. Opcja "Symuluj mysz" odpowiada za symulowanie

pracy myszy (identycznie jak w przypadku klawiatury).

Tryb przewijania - Opcja ta odpowiada za to jak bot ma

przewijać plecak (od góry do dołu i na odwrót) by np. zjeść jedzenie/użyć liny.

Polityka kliknięcia - Identycznie jak w przypadku

sterowania klawiaturą, opcja ta odpowiada za klikanie przez bota przycisków

myszy i zwalnianiu ich.

Szybkość poruszania - Jest to szybkość z jaką ma działać

tryb kontrolowania i wykonywania przeróżnych akcji myszką.

Czas Oczekiwania kliknięcie - Jest to odstęp czasowy jaki

bot ma zachować pomiędzy kolejnymi kliknięciami.

 

Polityka Pokaż Klient - Określa czy bot ma zmusić system

do przełączenia klienta Tibii na pierwszy plan w przypadku różnych akcji

wykonywanych przez bota.

Polityka Otwarcie Menu - Określa czy bot ma zamykać

pojawiające się czasem menu (np. okienka intruktażowe na Tutorial Island).

 

 

8.Cavebot

Typy Waypointów:

Stand - Sprawi, że bot zatrzyma się w miejscu na parę sekund (około 2/3 sekund)

Node - Sprawi, że bot w przypadku pominięcia tego waypointa (np. gdy pominął go

w pogoni za potworkiem) bot nie wróci się do niego tylko uda się do

najbliższego z kolejnych waypointów.

Walk - Chyba najczęściej używany, sprawi że bot uda się do danego punktu na

mapie.

Rope - Sprawi, że bot na danym sqm użyje liny.

Shovel - Sprawi, że bot na danym sqm użyje łopaty.

Pick -

Open Dor-

Use key if locked (id)-

Cut (styche) -

machete -

Wait (time) -

Ladder - Sprawi, że bot na danym sqm użyje drabiny.

Use - Sprawi, że bot "użyje" danego sqm (przydatne w przypadku schodzenia na

dół przez kratki do szczurów na Rookgaardzie).

Lure - Sprawi, że bot zluruje danego potworka do tego sqm. Aktualnie testuję

tą funkcję, więcej o tym typie waypointa dowiecie się z lekcji dotyczącej

pierwszego skryptu Cavebot.

Action - Tutaj możemy wpisać odpowiedni skrypt który wykona ściśle określoną

przez skrypt akcję (np. sprawdzenie stanu potionów czy rozmowa z npc), skrypt

używany głównie w skryptach full afk.

 

Kierunki waypointów:

Moja Pozycja - Jest to pozycja na której aktualnie znajduje się bot

Reszty chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć.

 

8.1 Lootowanie

 

 

 

Ta zakładka odpowiada za Lootowanie przeróżnych itemków, zaczynając od Gold

Coin kończąc na Golden Boots, nie ma limitów !

 

Lista przedmiotów - Tutaj mamy listę przedmiotów które

bot ma lootować/wyrzucać pod siebie.

 

New Item - Podwójne kliknięcie spowoduje edycję nazwy

danego przedmiotu

 

Id Przedmiotu - Jest to id przedmiotu (tj. nazwa

przedmiotu odczytywana przez grę), zostanie on dodany automatycznie po

poprawnym wpisaniu nazwy przedmiotu.

 

Przeznaczenie - Tutaj podajemy nazwę (np. red backpack),

oznaczenie (np. 01 oznacza pierwszy bp otwarty zaraz po main bp itd.) lub

pozostawiamy pole puste (bot dany przedmiot do pierwszego lepszego plecaka).

 

Do pojemnika - Np. gdy w plecaku mamy powiedzmy present

box i wpiszemy tutaj "present box" to bot włoży ten przedmiot do właśnie tego

pojemnika.

 

jesli cap mniejszy niz ignoruj lootowanie itemow (lista)

 

jesli za malo capa by zlootwoac x item (lista) wyrzuc y itemy (lista)

 

jesli w odleglosci x kratek od ciebie lezy item z looting listy podnies

 

lista ignorowanych itemow podnoszonych z ziemi.

 

 

Włącz alarm - Bot zaalarmuje nas za pomocą dźwięku gdy

 

zostanie spełniony jeden z warunków:

 

-Bez alarmu - bot nie będzie odtwarzał alarmu

 

-Ogłoszony loot - bot zaalarmuje nas gdy zlooci dany przedmiot

 

-Nie mógł zlootować - bot zaalarmuje nas gdy nie będzie mógł podnieść danego

przedmiotu

 

Priorytet Otwierania Ciał - Tutaj ustawiamy o ile

ważniejsze jest otwieranie ciał od innych czynnośći wykonywanych przez bota.

 

Priorytet - Im większą liczbę tu podamy tym ważniejsza

będzie funkcja otwierania ciał przez bota.

 

Przejęcie priorytetu - Im większa liczba tym szybciej

metoda "przejmie inicjatywę" w otwieraniu ciał potworów.

 

Czas wygaśnięcia - Jest to czas (wyrażony w ms, 1000ms =

1sekunda) po którym priorytet tej metody ma wrócic do normalnego stanu.

Czas życia Czas (wyrażony w ms, 1000ms = 1sekunda) po

którym użycie metody po przejęciu inicjatywy w przypadku nieużycia tej metody

leczenia wygaśnie.

 

Typ Wydarzenia - Gdy wybierzemy "Pilne Wydarzenie"

dodatkowo doda to priorytet w otwieraniu ciał potworów w ciężkiej sytuacji.

 

Priorytet Lootowania Ciał - Tutaj ustawiamy o ile

ważniejsze jest podnoszenie przedmiotów od innych funkcji które wykonuje bot.

 

Priorytet - Im większą liczbę tu podamy tym ważniejsza

będzie funkcja podnoszenia przedmiotów przez bota.

 

Przejęcie priorytetu - Im większa liczba tym szybciej

metoda "przejmie inicjatywę" w podnoszeniu przedmiotów.

 

Czas wygaśnięcia - Jest to czas (wyrażony w ms, 1000ms =

1sekunda) po którym priorytet tej metody ma wrócic do normalnego stanu.

Czas życia Czas (wyrażony w ms, 1000ms = 1sekunda) po

którym użycie metody po przejęciu inicjatywy w przypadku nieużycia tej metody

leczenia wygaśnie.

 

 

Przenieś przedmioty Szybko

 

 

Czas Otwarcia Ciał

 

 

Lootowanie Warunek - Określa jakie ciała potworków mają

być otwieranie przez bota:

 

-Otwórz wszystkie ciała

 

-Otwórz atakowane ciała

 

-Otwórz ciała z przedmiotami

 

Lootowanie Polityka - Tutaj możemy ustawić kiedy bot ma

otwierać ciała potworków, mamy do wyboru opcje:

 

-Lootuj po zabiciu zwarciu

 

-Lootuj jak wszystko zabite

 

Lootowanie Mrugać Alarm

 

Lootowanie Zakres

 

Jedzenie z ciał

 

8.2 Odnajdywanie Drogi

 

 

 

Specjalne Miejsca - Są to szczególne miejsca w których

bot powinien zachwywać się inaczej niż ustawiliśmy to w standardowych

ustawieniach.

 

Współrzędne - Są to współrzędne miejsca szczególnego zachowania.

Wymiary - Jest to obszar w którym obowiązuje miejsce szczególnego zachowania

(środkiem takiej 'figury' jest miejsce podane w zakładce Współrzędne).

Unikanie - Jest to ilość sqm które bot może maksymalnie przejść w celu

ominięcia tego miejsca

Czas Oczekiwania - Jak długo bot ma czekać po wejściu na każdą kratkę ze strefy

szczególnego miejsca zachowania.

Rozważany Przez - Która z opcji bota powinna być brana szczególnie pod uwagę w

tym obszarze.

 

Przechodzenie Przez Graczy - Dotyczy wyłącznie graczy na

serwerach Optional-Pvp (Non-Pvp), określa czy bot ma przechodzić przez graczy

(tak/nie)

Sposób Chodzenia - Określa sposób w jaki bot ma 'udawać'

że się porusza, do wyboru mamy opcje poruszania się za pomocą strzałek i map-

clicków.

Odległość Kliknięć - (Tylko w przypadku wybrania Sposobu

Chodzenia za pomocą Map-Clicków), określa jaki dystans bot będzie przemierzać

po jednym kliknięciu na minimapę.

Czas Pamiętania Stworzenia - Określa czasowo (w ms,

1000ms - 1 sekunda) po jakim czasie bot ma zapomnieć, że dany potwór stał nam

na drodze/blokował przejście w miejscu w którym go ostatnio widział.

Unikanie pól:

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć co to Energia/Ogień więc napiszę tylko że

liczby podane koło danej opcji są to dodatkowe odległości (podane w sqm) jakie

bot może dodatkowo przejść w celu ominięcia tych pól. Ustawienie tych liczb

spowoduje, że bot zignoruje pola i przejdzie po nich tak jakby ich nie było.

Można Chodzić ID - Są to ID przedmiotów po których bot

jest w stanie przejść. (Podane są chyba wszystkie możliwe ID przedmiotów po

których gracz i bot jest w stanie chodzić więc w przypadku gry na Real Tibii

nic nie trzeba zmieniać).

 

8.3 Ustawienia

 

 

 

Używana Lina - Tutaj mamy do wyboru linę której używamy.

(możemy również wybrać scyzoryk)

Używana Łopata - Tutaj możemy wybrać łopatę której

używamy. (możemy również wybrać scyzoryk)

Node odległość - Jest to odległość (podana w sqm) po

której bot nie wróci się do waypointa typu Node tylko uda się do następnego z

kolei.

Otwórz Kolejny Plecak - Tutaj możemy wybrać czy bot ma

otwierać następny plecak z kolei. Opcja "Jeżeli Cavebot Włączony" spowoduje to,

że plecaki będą przewijane tylko wtedy gdy uruchomiony jest cavebot.

Otwórz Plecaki po Zalogowaniu - Tutaj możemy ustawić czy

bot ma otwierać plecaki po zalogowaniu, może je również zmniejszyć do minimum

lub zminimalizować do małego paska.

Pause bot on Death - Tutaj możemy ustawić czy bot ma

zatrzymać swoją pracę w sytuacji gdy postać zostanie zabita. (tak/nie)

Przeładowanie Amunicji - Tutaj możemy ustalić czy i przy

jakiej liczbie i do jakiej liczby amunicji bot ma ją regenerować.

Pierwsza liczba to stan przy którym bot ma dołożyć sobie amunicji, druga liczba

natomiast to ilość amunicji do której bot ma ją zregenerować.

 

8.4 Priorytet Cavebota

 

 

Priorytet - Im większą liczbę tu podamy tym ważniejsze

bedą funkcje wykonywane przez Cavebota.

Przejęcie priorytetu - Im większa liczba tym szybciej

metoda "przejmie inicjatywę" w akcjach wykonywanych przez Cavebota.

Czas wygaśnięcia - Jest to czas (wyrażony w ms, 1000ms =

1sekunda) po którym priorytet tej metody ma wrócic do normalnego stanu.

Czas życia Czas (wyrażony w ms, 1000ms = 1sekunda) po

którym użycie metody po przejęciu inicjatywy w przypadku nieużycia opcji

Cavebota opcja ta wygaśnie.

Typ Wydarzenia - Gdy wybierzemy "Pilne Wydarzenie"

dodatkowo doda to priorytet działaniu Cavebota w ciężkiej sytuacji.

 

Cavebot Włączony - Określa czy w danej chwili opcja

Cavebot jest włączona. (tak/nie)

 

 

9 Atakowanie

 

 

 

9.1 Potwory

 

 

 

Tutaj znajduje się lista potworów które bot ma atakować/wykonywać inną akcję.

 

Nazwa - Tutaj wpisujemy nazwę danego potwora

Kategorie - Tutaj wpisujemy kategorię danego potwora,

dodawanie kategorii jest zabiegiem bardziej kosmetycznym niż fukncjonalnym.

Wypełnianie tej zakładki nie jest obowiązkowe.

Liczba - Jest to liczba potworów przy których bot ma się

zachować inaczej niż w przypadku np. jednego potwora. Any oznacza dowolną ilośc

potworów jednego rodzaju.

Setting 1,2,3,4 Tutaj mamy do wyboru zakres funkcji

atakowania,czarowania,uciekania itp.

 

Zakres HP - (podany w procentach) Jest to zakres HP potwora w którym będzie

stosowane dane ustawienie.

Niebezpieczeństwo - Samodzielnie wpisujemy dowolną liczbę która będzie

zachowywała hierarchiczność najbardziej niebezpiecznych potworów i tych

najsłabszych.

Im mniejsza liczba tym potwór mniej groźny dla bota, im większa tym potwór

będzie uznawany za groźniejszego dla bota.

Atak Potwora - Tutaj możemy ustawić opcję unikania specjalnych ataków potwora

takich jak Beam (np. Vis Lux używany przez Demona) lub Wave (np. Flam Hur

stosowany przez Dragona).

Pożądana postawa - Tutaj wybieramy postawę jaką bot ma zachować przy danym

typie potworka. Wszystkie z nich mamy podane po Polsku więc podaruję sobię

opis.

Własna Odległość - Tutaj możemy wybrać odległość (podaną w sqm, opcja ta będzie

stosowana tylko w przypadku dystansowych opcji walczenia z potworkiem) jaką ma

zachować bot w oddaleniu od potworka.

Pożądany Atak - Tutaj możemy wybrać czy bot ma zaatakować potworka (funcja

Attack) czy ma za nim podążać (funcja Follow).

First/Second/Third/Fourth Spell - Są to czary których w kolejności (jeden po

drugim po wygaśnięciu Cooldown'a) będzie stosował bot w walce z danym typem

potworka. Mamy do wyboru wszystkie możliwe czary ofensywne dla każdej z

profesji.

Częstotliwość Czaru - (podana w ms, 1000ms - 1 sekunda) Jest to czas co jaki

bot ma próbować uderzyć potworka czarem.

Synchronizuj Czar - Określa czy bot ma synchronizować czar z uderzeniem z

różdżki/bronii melee/broni dystansowej (tak/nie)

Tryb Ataku - Określa czy w przypadku walki z danym typem potworka ma być

zmieniony tryb ataku (np z offensive na defensive)

 

Lootuj Potwora - Określa czy ciało danego typu potworka

ma być przez bota otwierane.

Musi mnie zaatakować - Określa czy bot ma atakować

potworki które atakują tylko i wyłącznie naszą postać (gdy tak) czy ma atakować

wszystkie potworki w zasięgu wzroku (gdy nie).

Only If Trapped - Określa czy bot ma atakować dany typ

potworka tylko gdy zostanie strapowany tzn. nie będzie mógł się poruszyć w

żadnym z kierunków.

Włącz alarm - Określa czy bot w przypadku walki z danym

typem potworka ma włączyć alarm. (tak/nie)

 

9.2 Opcje Postawy

 

 

 

Ruch ukośny - Określa czy bot w przypadku atakowania

danego potworka może się poruszać ruchem ukośnym czy też nie. (tak/nie) Z

własnego doświadczenia polecam włączać tą opcję, miałem przypadek, że bot przez

około 30 minut próbował zabić Elfa który znajdował się na skos od niego ale z

powodu wyłączonej funkcji nie mógł tego zrobić :)

 

Wybór Celu - Tutaj ustawiamy priorytety w wyboru celu

potencjalnie najbardziej zagrażającemu naszej postaci. Domyślne ustawienia są

na tyle dobre i myślę że nie trzeba ich zmieniać.

 

Priorytet Walki

 

Priorytet - Im większą liczbę tu podamy tym ważniejsze

bedą funkcje wykonywane przez funkcję Atakowania.

Przejęcie priorytetu - Im większa liczba tym szybciej

metoda "przejmie inicjatywę" w akcjach wykonywanych przez funkcję Atakowanie.

Czas wygaśnięcia - Jest to czas (wyrażony w ms, 1000ms =

1sekunda) po którym priorytet tej metody ma wrócic do normalnego stanu.

Czas życia Czas (wyrażony w ms, 1000ms = 1sekunda) po

którym użycie metody po przejęciu inicjatywy w przypadku nieużycia opcji

Atakowania opcja ta wygaśnie.

Typ Wydarzenia - Gdy wybierzemy "Pilne Wydarzenie"

dodatkowo doda to priorytet działaniu Atakowania w ciężkiej sytuacji.

 

Walka Uruchomiona - Określa czy w danym momencie funkcja

Atakowania ma być włączona. (tak/nie)

 

 

 

10. Re-User Tools

10.1.spells

- Auto Haste

-Strong Haste

- magic shield

- recovery

-int recovery

 

10.2.items

amulet

- ammo (od (przedial))

- ring

- soft boots

- repair and use firewalkerbots

- left hand

- right hand

10.3. cure

possion (od jakiego dmg)

curse (od jakiego dmg)

bleeding (od jakiego dmg)

burning (od jakiego dmg)

paralize (spell mana)

 

11. TRAINER HELPER

- wybor matki po przez pokazanaie w okienku ktory monster z battle jest matka slima

- hp start traing (%)

- hp stop (%)

more than than x monster change werpon to (id) and rechange to traning warpon

- Blood Hit Control

 

12. EXTRA OPTIONS

- Auto skin monsters after looted and if no monster to atack

- Auto stake monsters after looted and if no monster to atack

- Auto fish from WE after looted and if no monster to atack

- minimalize to Tray Icon

- eat food

- drop vials on gourd if more than (ile)

- fishing (auto stop if x cap[-1 = ignore cap] or no worms)

- framerate set (ile)

- allow minimalize

- anty Idle

- Reconect

- reopen bp after reconect (window to write script to opens bp)

- count monsters (list) save to txt file load form file

- x-ray (like ng or just like under your lvl)

- import scripts form NEOBOT.

- Aint KS

- walk to possion (yes/no/if possible no)

- walk to energy (yes/no/if possible no)

- walk to fire (yes/no/if possible no)

- walk to farnitures (id list)

- walk to players

- walk to magic walls/ and druid trees

- use destroy field on body if fielded

- use throw away from items body if rubished

- counter killed task monster (sczytuje ilosc

zabitych potworkow na poszczegolne taski jesli

sa rozpoczete a nie skonczone)

 

13. Script free version Uploader/downloader

 

- level

- voc to chose (N,K,S,D,P,M(MAGES d and m), all)

- location (city)

- from where start (Resp, Dp)

- Relase

- Donwloads

- Rate

- Creator Name (u use the same login like forum)

- version

 

14. REST OPTIONS

- Dodawanie zewnetrznych bibliotek LUA.

- show map (na ktorej bysmy mogli zaznaczyc

kliknieciem dluzsza scieszke niz na map clicku

a bot by tam sam automatycznie poszedl)

 

I to wszystko musi działać w tej samej chwili

 

;)

Opublikowano

To jest niewykonalne.Sam ibot(best bot do tibi) beta jak wyszedł tak zamulał komputer że rzecz okrutna.Musiałbyś bardzo dużo na to poświęcić a i tak wątpie żebyś naskrobał to sam.

 

P.S jak nie masz pojęcia o baseadresach to zrobisz nic w z botami w tibi.Chyba że jesteś przekozak i zrobisz coś w stylu neobota..

Opublikowano

o jest niewykonalne.Sam ibot(best bot do tibi) beta jak wyszedł tak zamulał komputer że rzecz okrutna.Musiałbyś bardzo dużo na to poświęcić a i tak wątpie żebyś naskrobał to sam.

 

P.S jak nie masz pojęcia o baseadresach to zrobisz nic w z botami w tibi.Chyba że jesteś przekozak i zrobisz coś w stylu neobota..

 

Nie pisałem czy da się to wykonać bo na chwile obecna i wcześniej także wiedziałem że w samym au3 się nie da.

Nie wiem może da się jakoś zaimplementować do au3 .dllke z theardami ale tak czy inaczej to już lepiej pisać od razu w Cpp

 

Mam pojęcie o base adressach świadczy o tym mój bot napisany w C++ na .NET.

Co ma Neobot do base adressow?

Opublikowano

No tak, jak nie ograniasz base adresów to nic z tego. Każdy przecież wie że znajomość base addresów to wykładnik skilla programisty

Zamykam temat, bo autor nie trzyma poziomu.

....

Polityka forum zakazuję nam zamykać tematy, tylko dlatego, że są na niskim poziomie.

I lold.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...